Декоративні вироби з оніксу в Україні

Поряд із мармуром, гранітом, іншими мінералами та гірськими породами, в інтер'єрі використовують і інший натуральний камінь – онікс. Це один із різновидів кварцу. Шляхетна краса та податливість – причини того, що мінерал вважають напівдорогоцінним та застосовують навіть для виготовлення ювелірних виробів.

Століттями його створює природа шляхом нашарування пластів різних кольорів. Тому камінь славиться текстурою: паралельними шарами темних та світлих відтінків. За твердістю вироби з оніксу не поступаються гранітовим і перевершують мармурові. За шкалою Мооса твердість мінералу дорівнює 7.

Від граніту та мармуру його також відрізняє висока прозорість: він просвічується на глибину до 4 см, завдяки чому в інтер'єрі камінь люблять використовувати з підсвічуванням. Його поверхня більш глянсова в порівнянні з гранітом і склоподібна по відношенню до мармуру.

Травертин і вапняк хоч і можуть мати схожу шаруватість, як і онікс, але вони більш шорсткі і не просвічуються.

настенное панно из оникса

Що виготовляють із оніксу?

Якщо ви хочете придбати вироби з оніксу на замовлення, в першу чергу необхідно продумати їх гармонійне поєднання з інтер'єром і визначитися з тим, який декор вам потрібен. У «Клеріс» ви можете замовити такі елементи:

  1. Портали. Ідеально доповнюють як електричне, так і газове, твердопаливне вогнище. Матеріал може сильно нагріватися, при цьому він не деформується, на поверхні не залишається слідів та плям.
  2. Підвіконня. Гармонійно впишуться в інтер'єр вітальні, кухні, спальні, ванної кімнати. Можуть бути дуже лаконічними та непомітними, виконаними в ніжних пастельних тонах. Для сучасних інтер'єрів часто вибирають підвіконня яскравих, контрастних та насичених тонів (зелений, жовтий, синій).
  3. Сходинки. Прикрасять та додадуть вишуканості будь-якому приміщенню. Щаблі чудово поєднуються з кованими поручнями, дерев'яними поручнями та декором зі склокераміки.
  4. Панно (плитка). Укладається на стіни або підлогу. Чи не вбирає вологу. Може бути представлена у вигляді панно з малюнками з дрібних деталей або великих плиток зі швами до 0,2 мм, які непомітні і дозволяють сформувати цілісну композицію.

настенное покрытие из оникса в ванной

Переваги виробів з оніксу

Властивості оніксу воістину приголомшливі. Цей мінерал чудовий, тому що поєднує в собі такі особливості та переваги. Він довговічний і надзвичайно стійкий до різних механічних пошкоджень. Його можна реставрувати і цим зберігати його приголомшливий, доглянутий вигляд протягом десятків років.

Крім того, такий камінь має чудову стійкість до виникнення плям і забруднень. Вони легко усуваються з поверхні за допомогою вологої м'якої ганчірочки або губки. За його допомогою будь-який дизайнер може втілити в реальність різні задуми, надавати необхідних форм. Також він чудово поєднується з усіма найпопулярнішими стилями, починаючи від розкішного та вишуканого бароко та актуальної класики, закінчуючи сучасними, сміливими та високотехнологічними модерн та мінімалізм.

барная стойка из оникса

Які види та відтінки оніксу бувають

Колір мінералу та його прошарків залежить від різних домішок у його складі. Дизайнери інтер'єрів люблять використовувати для оформлення такі камені:

  1. Сардонікс - поєднує відтінки помаранчевого, коричневого, червоного, серед яких переважає останній. Смужки ж у нього світлі, переважно білі, розташовані паралельно. Якщо направити на нього світло, сяйво сардонікса буде карамельним.
  2. Зелений онікс – його колір буває як світло-, і темно-зеленим. Смужки бежеві, золотисті або коричневі можуть розташовуватися непаралельно.
  3. Чорний (арабський) – пофарбований у насичений чорний колір, прошарок білий або коричневий, що створює оригінальний візерунок. Цінується за рідкість.
  4. Білий – у мінералі поєднуються відтінки білого, сірого, коричневого, рожевого.

Види та кольори оніксу не обмежуються перерахованими і включають також мармуровий (зелено-коричневий), бірюзовий, рожевий, помаранчевий та інші.

Особливості та характеристики

Камінь онікс має гладку глянсову та блискучу структуру. Поверхня доповнює оригінальний та неповторний малюнок, створений природою. Колір мінералів рідко однотонний. Часто основний відтінок розбавляється іншими, які утворюють стильні та несподівані переходи кольорів.

Різновид оніксу, представлений у світлих кольорах, часто використовується для облицювання камінних порталів і стільниць з підсвічуванням. Справа в тому, що при попаданні на поверхню штучного та природного освітлення, зовнішній вигляд покриття дуже сильно змінюється, стає більш глибоким і чарівним.

За допомогою такого каменю виконується облицювання не тільки камінних обрамлень, а й колон, стін, підлог. Його краще використовувати для внутрішньої обробки приміщень.

панно из оникса в ресторан

Чому слід замовляти вироби з оніксу у студії каменю Clerys

Перша причина – високий професіоналізм наших працівників. Вони дбайливо ставляться до мінералів, щоб зберегти свою природну енергетику, внутрішній потенціал і привнесли їх у ваші кімнати. Наші фахівці мають багаторічний досвід виготовлення виробів з оніксу на замовлення, тому ми гарантуємо їхню якість.

Друга причина – сучасні технології, які ми використовуємо для обробки каменю. Метод гідроабразивного різання мінімізує ризик розшарування мінералу, дозволяє робити чіткі та акуратні зрізи без перегріву матеріалу. Якщо після цього необхідно створити панно, ми збираємо його вручну, вкладаючи багато сил для досягнення чудового результату.

Третя причина – ми комплексно підходимо до виконання робіт не лише виробляємо вироби, а й допомагаємо у їх монтажі.

Якщо вас цікавлять надійні та красиві вироби з оніксу від виробника – звертайтесь до студії Clerys.