Гідроабразивне різання каменю

Гідроабразивне різання каменю

Для обробки натурального каменю ми використовуємо технологію Waterjet– гідроабразивне різання каменю. Головна перевага цієї технології в тому, що машина ріже камінь під високим тиском понад 2000 атмосфер. Це дає можливість виготовляти найскладніші вироби з високою точністю до 0.2 мм.

Використання натуральних матеріалів в обробці інтер'єрів надає приміщенням аристократичності. Технологія гідроабразивного різання відкриває перед дизайнерами широкі можливості та дозволяє втілювати в реальність найнесподіваніші та сміливіші проекти. Навіть тверді породи мінералів стають податливим та пластичним матеріалом, стаючи в руках художника справжніми шедеврами.

Про технологію

Гидрорез мрамораПри гідроабразивному різанні каменю використовується природне явище водної ерозії, як гірські річки та морський прибій поступово сточує гострі грані, не викликаючи руйнувань масиву. Під час промислової обробки матеріалів ці процеси багаторазово прискорені. Перші дослідження в цій галузі почалися ще на початку другої половини XX століття в СРСР та США, а робочий прототип верстата з'явився у 1980 році. Серійне виробництво обладнання почалося через три роки.

Різання здійснюється струменем води, в яку підмішуються дрібнодисперсні абразивні матеріали під надвисоким тиском. Гідрорізання матеріалу відбувається так:

 • Насос особливої конструкції забезпечує нагнітання води під тиском не менше 4000 бар через сопло з діаметром прохідного перерізу від 0,20 до 0,35 мм в змішувальну камеру.
 • Тут потік рідини підхоплює частинки абразиву як, якого застосовується гранатовий або кварцовий пісок з малим розміром зерен. Утворює суспензію прямує в робоче сопло.
 • Розмір вихідних дюз коливається в межах від 0,6 до 1,2 мм, і вони виготовляються із твердих інструментальних сплавів чи промислових алмазів – корундів.Гидрорезка камня

На виході завись має швидкість близько 1 000 м/с, що майже втричі перевищує швидкість звуку. Струмінь прямує на оброблювану поверхню матеріалу, проробляючи в масиві практично ідеальну лінію розрізу - шорсткість кромки Ra 1,6. При цьому потік забезпечує охолодження матеріалу, виключаючи можливість виникнення місцевих напруг.

Переваги та особливості методу

Гідроабразивне або, як її ще називають, водоструминне різання дозволяє обробляти практично будь-які породи каменю, які використовуються для створення декоративно-захисних покриттів. Методика з однаковою ефективністю дозволяє різати мармур, граніт, кварцити, сланці та інші породи. При цьому поверхня розрізу не потребує додаткової обробки. Це далеко не всі переваги описаної технології:

Можливість отримання криволінійного розрізу з високою точністю, дозволяє створювати профілі та контури будь-якого рівня складності. Застосування системи CAD-CAM дозволяє автоматизувати процес та робити безліч однакових деталей для мозаїчних панно.

 • Висока технологічність процесу. Практично повна відсутність ударних навантажень і зворотних реакцій дозволяє в окремих випадках навіть не закріплювати матеріал, що обробляється. Це виключає можливість деформації та руйнування матеріалу.
 • Швидкість розрізу залежить від товщини каменю та становить від 1 до 30 000 мм/хв, що забезпечує обладнанню високий рівень продуктивності.
 • Починати різання матеріалу можна з будь-якої його точки не обов'язково з краю і без попереднього свердління.
 • Мінімальні відходи після розкрою дорогих матеріалів внаслідок мінімальної ширини розрізу.

Резка мрамора водойТехнологія різання каменю водою має здатність робити в масиві канавки певної глибини, не проходячи його наскрізь. Ця її особливість надає інструменту можливості, притаманні різцю скульптора. До того ж даний спосіб обробки каменю та отримані в результаті його використання вироби абсолютно безпечні для здоров'я людини.

Студія каменю Clerys – перелік послуг

Наша компанія створена в 2002 році і зараз накопичила великий досвід у сфері обробки каменю. Висока кваліфікація персоналу та наявність сучасних верстатів для гідроабразивного різання та іншого обладнання дозволяє надавати нашим клієнтам такі послуги:

 • Створення авторських дизайнів оформлення інтер'єрів житлових приміщень та громадських будівель.
 • Підбір матеріалу з урахуванням його декоративних властивостей, структури та кольору.
 • Гідроріз мармуру та інших видів каменю з високою точністю та чистотою оброблюваної поверхні.
 • Складання та склеювання панно вручну з ретельним припасуванням кожного елемента при укладанні інструктованої підлоги.
 • Якісний монтаж готових виробів на об'єктах замовника із попередньою підготовкою будівельних конструкцій.
 • Полірування змонтованих панно та інструктованої підлоги до стану блиску, властивого природному матеріалу.

Водоструйная резка